Jak przedłużyć sobie sezon – manetki podgrzewające.

Artur / Grudzień 30, 2017

Okres pomiędzy październikiem i listopadem, to dla większości z nas najbardziej smutny czas. Jest to spowodowane końcówką sezonu i schowaniem swojej maszyny do garażu na dłuższy okres. Często nawet jak jeszcze nie ma śniegu w grudniu, możemy zobaczyć, że ktoś jeździ swoim motocyklem i zastanawiamy się jak on to robi, czy ma tak ciepłe ubrania? Przecież nawet najgrubsze rękawice motocyklowe, nie będą w stanie uchronić dłoni przed zimnym wiatrem – otóż na pomoc idą podgrzewane manetki, które może do najtańszych nie należą, jednak z pewnością sprawią nam dużo przyjemności.

Jest to niemal podstawowe wyposażenie, dla osób jeżdżących turystycznie wyczynowo, czyli robiących wycieczki, mające kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i trwające nawet kilka tygodni. Podgrzewane manetki w stosunku do normalnych cenę mają dość wysoką, ponieważ całe systemy zaczynają się od 200 złotych, a niektóre firmy mogą dojść ze swoimi cenami nawet do 500 złotych.

Zacznijmy od zestawu dla motocykli sportowych, czyli Oxford Premium Sport, ponieważ wygląda on nie tylko bardzo sensownie, ale również jego cena jest niesamowicie atrakcyjną propozycją. Cały zestaw otrzymujemy w cenie 200 złotych i posiadamy takie parametry jak 5 możliwości ustawienia temperatury! Maksymalna dochodzi nawet do 50 stopni i wiele osób może się zdziwić, po co komu aż tak wysoka temperatura? Otóż wyobraźmy sobie, że mamy na dłoniach bardzo grube zimowe rękawice, jeśli podgrzewane manetki będą dawać nam 20 stopni celsjusza, a na dworze będzie wiecznie przy 3 stopniach, to prawdopodobnie nie odczujemy nawet różnicy!

Obsługa i montaż są banalnie proste, więc nie musimy się martwić, że cokolwiek będzie powodować u nas dyskomfort, a dodatkowo warto wspomnieć o tym, że jest to zestaw wodoszczelny, więc nie musimy obawiać się o to, że niewielki deszcz, spowoduje jakąkolwiek awarię. W sklepie motocyklowym, który oferuje produkty Oxford, powinniśmy znaleźć nawet nieco bardziej zaawansowany i wygodny przełącznik, który możemy zamontować przy kierownicy. W ten sposób regulacja będzie o wiele wygodniejsza.