Motocyklowe akcesoria antykradzieżowe.

Artur / Styczeń 6, 2018

Jeśli chcemy rozwodzić się ogólnie nie temat systemów antykradzieżowych dla motocyklistów, to moglibyśmy na ten temat opisać cały blog, jednak wszystko po trochu, ponieważ zbyt duża ilość informacji jednocześnie, również nie jest pozytywna. Zajmiemy się tym razem łańcuchami antykradzieżowymi, które pozwalają nam zabezpieczyć swój sprzęt w najbardziej odpowiedni sposób.

Większość osób spyta, po co mi łańcuch jak do roweru, przecież żeby odjechać motocyklem trzeba zdjąć blokady. Przez takie myślenie, ginie większość naprawdę ciekawych motocykli. Owszem, ciężko jest ukraść Harley-Davidsona, jednak większość motocykli nie warzy wcale tak dużo i nie oszukujmy się, cztery osoby w ciemny wieczór, są w stanie podnieść maszynę ważącą nawet 250 kg i po prostu wepchnąć na pakę. Dobrej jakości łańcuch antykradzieżowy, może nie tyle co uniemożliwi kradzież, ale z pewnością utrudni ją w takim stopniu, że ktoś może się zorientować o kradzieży.

Przykładem takiego łańcucha, może być chociażby zestaw Abus Granit Power XS 67/105HB50 yellow + 12KS120 black loop, który może nie jest w niskiej cenie, ponieważ kosztuje on ponad 500 złotych, jednak z pewnością zagwarantuje nam maksymalne bezpieczeństwo i lepiej zainwestować 500 złotych, niż stracić motocykl o wartości 20 tysięcy złotych.

Długość samego łańcucha, wynosi aż 120 cm, więc nie powinno być problemu z zapięciem i znalezieniem odpowiedniego sposobu przypięcia, natomiast grubość na poziomie 12mm, gwarantuje, że złodzieje będą musieli naprawdę mocno się natrudzić. Jest to łańcuch giętki, dzięki czemu możemy formować go w różne pętle, maksymalizując tym samym spięcie i bezpieczeństwo. Łańcuch jest wyposażony w tekstylną osłonę, dzięki czemu w czasie kontaktu z lakierem, nie pozostawia on żadnych zarysowań i zadrapań i zwyczajnie nie zniszczy wyglądu naszego sprzętu.

W następnych artykułach zajmiemy się kwestią innych zabezpieczeń, które mogą wpłynąć na komfort waszego użytkowania motocykli! Zapraszam serdecznie!